خانه عسل طبیعی کاربرد عسل آشپزی با عسل ؛ استفاده از عسل طبیعی بجای شکر + شربت با عسل

آشپزی با عسل ؛ استفاده از عسل طبیعی بجای شکر + شربت با عسل

742
آشپزی با عسل طبیعی

کاربردهای عسل در آشپزی ایرانی و نحوه آشپزی با عسل طبیعی

آشپزی با عسل طبیعی

استفاده از عسل طبیعی به جای شکر در آشپزی و شیرینی پزی میتواند طعم بسیار دلچسبی به غذاها و شیرینی ها بدهد. همچنین عسل نه تنها مانند شکر ضرر ندارد بلکه بسیار برای سلامتی ما مفید است. می توانید به اندازه ی نصف مقدار شکر مورد استفاده در دستور آشپزی از عسل استفاده نمایید.

عسل شیرین کننده‌ای طبیعی است که به غذاها لعاب عالی میدهد، بافت بهتری در کیک ایجاد می کند وهمچنین رطوبت در کیک حفظ می شود ورنگ طلایی به دسر ها می دهد.

از قرار دادن عسل در مایکروفر خودداری کنید چرا که این کار منجر به افزایش هیدروکسی متیل فورفورال (HMF) شده و این امر سبب برگشتن مزه عسل می شود.

درجه‌ی فر را به حدود ۲۵ درجه کاهش دهید تا از قهوه ای شدن بیش از حد غذا جلوگیری کنید.

علاوه بر آشپزی با عسل و ساخت شیرینی، از عسل در تهیه ی انواع شربت ها ونوشیدنی های مقوی استفاده می شود.

انواع شربت و نوشیدنی با عسل

شربت عسل و لیموترش (این شربت خواص بسیاری دارد)، شربت عسل و آب پرتقال، شربت سرکه و عسل، شیر و عسل (مخلوط شیر وعسل از مغذی ترین و شفابخش ترین غذاها بوده و مصرف آن برای همه مخصوصا کودکان بسیار مفید است زیرا سریع الجذب بوده و به آسانی هضم می گردد) شربت عسل وشاه توت،شربت عسل وعرق بیدمشک (این شربت نشاط آور ، برای رفع افسردگی موثر و استفاده از آن در فصل گرما بسیار مناسب است(شربت عسل وبهارنارنج (این شربت برای آرامش اعصاب بسیار مفید است)شربت عسل وعرق نعناع(این شربت باعث آرامش دستگاه گوارش می شود و برای رفع نفخ معده و روده بسیار مفید است) شربت عسل با عرق بهار نارنج و فرنجمشک) این شربت آرام بخش است و نوشیدن آن صبح ناشتا و شب هنگام خواب بسیار مناسب است( شربت عسل باعرق نعناع،کاسنی وگلاب (این شربت برای تقویت قلب ، کبد ، کلیه ، بینایی و همچنین ضد عفونی کردن خون و رفع ناراحتی های روحی و خستگی روزانه بسیار مفید است) و…
عسل یک غذای مفید برای کودکان بوده و در رشد آنها تاثیر بسزایی دارد و بهتر است به جای شکر در غذای آنان استفاده شود مشروط بر اینکه آن از ۳۰ تا ۴۰ گرم یعنی ۳ قاشق چای خوری ۳ بار در روز بیشترنباشد. توجه: دقت داشته باشید که مصرف عسل در کودکان زیر یک سال ممنوع است.

برای آشنایی با خواص درمانی عسل طبیعی به صفحه عسل درمانی مراجعه نمایید.

بارگذاری بیشتر در کاربرد عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *