خانه عسل درمانی خواص عسل برای قلب – خواص درمانی عسل طبیعی

خواص عسل برای قلب – خواص درمانی عسل طبیعی

2,025
خواص عسل طبیعی برای قلب

خواص عسل برای قلب

پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم در مورد خواص عسل برای قلب فرمودند: چه خوب آشامیدنی است عسل که سردی سینه را برطرف می‌سازد و قلب را برای زمان بیشتری آماده نگه می‌دارد و مدارا و شفقت و رعایت می‌نماید.

قلب پركارترین عضله بدن است كه از زمان جنینی شروع به فعالیت می كند و به صورت طبیعی در تمام طول زندگی انسان حتی یك لحظه هم استراحت ندارد. عسل حاوی آنتی اکسیدان است، از این رو مصرف آن برای سلامت قلب و عروق مفید است.

مصرف عسل باعث تقویت قلب شده،رگ ها را گشاد میکند وجریان خون را در شریان های انشعابی افزایش می دهد،همچنین مصرف منظم عسل فشارخون را تنظیم کرده و از بروز سکته قلبی جلوگیری میکند.

عسل، غذایی مقوی وانرژی زاست و به واسطه وجود دیاستاز چربی های اطراف قلب را آب می کند. به همین دلیل مصرف آن به سالخوردگان و بیماران قلبی توصیه می شود.

بهترین راه مصرف عسل به صورت شربت است چون بعضی افراد با مصرف مداوم عسل دچار زدگی می شوند لذا توصیه شده افراد روزانه یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب حل کنند و بنوشند.

خواص عسل طبیعی برای قلب
خواص عسل برای قلب

تقویت قلب با عسل طبیعی

عسل برای تقویت قلب بسیار مفید است، برای تقویت قلب ۲۰ گرم پودر پوست بالنگ را در ۲۰۰ گرم عسل مخلوط نموده روزی یک قاشق مربا خوری میل شود .برای از بین بردن تلخی پوست بالنگ به مدت ۲۴ ساعت در آب خیسانده و هر ۵ ساعت آن را تعویض نموده سپس آن را در آب جوشانده و آنگاه از آب خارج نموده بگذارید خشک شود و پودر نمایید .

برای تقویت قلب ۵۰ گرم روغن سیاه دانه را با ۱۰۰ گرم عسل مخلوط نموده ، هر صبح همراه صبحانه میل شود .

برای درمان تصلب شرائین یک قاشق مرباخوری آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل و کمی مخلوط کرده ، بنوشید.

مصرف عسل با دارچین برای تقویت قلب بسیار مفید است با افزایش سن، شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهند مصرف عسل و دارچین در وعده صبحانه تا حدودی باعث حفظ قابلیت ارتجاعی دیواره رگ ها می شود همچنین باعث کاهش کلسترول وجلوگیری از بروز حمله قلبی می شود.

عسل گرفتگی مویرگ ها را باز می کند پس مصرف عسل در افراد سالم موجب طول عمر بیشتر قلب آنها می‌شود و در بیماران قلبی باعث تقویت عضله‌ی قلب و تشدید فعالیت آن می‌شود لذا توصیه می شود که بیماران قلبی به ویژه آن دسته از بیماران كه مبتلا به انسداد یا تنگی عروق قلبی هستند در مصرف عسل كوتاهی نكنند و البته بیماران قلبی كه دیابت دارند نباید اعتدال در مصرف را فراموش كنند.

همچنین مطالعه کنید:

انواع طعم های عسل طبیعی – راهنمای خرید بهترین عسل

درمان اعصاب با عسل طبیعی – تقویت حافظه و درمان بیماریهای روحی

درمان ریه با عسل طبیعی ؛ داروهای گیاهی برای بیماریهای ریوی

درمان کلیه با عسل طبیعی و دفع سنگ کلیه

بارگذاری بیشتر در عسل درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *