خانه عسل درمانی عسل در بارداری مضر است؟ تاثیر عسل در دوران بارداری

عسل در بارداری مضر است؟ تاثیر عسل در دوران بارداری

604
عسل در بارداری

بررسی تاثیر و عوارض عسل در بارداری

مصرف عسل در بارداری

عسل در واقع دارای خواص بسیاری است که به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند باید به تغذیه دوران بارداری اضافه شود. با وجود خواص بسیار عسل طبیعی بسیاری از خانم های باردار از مصرف عسل دربارداری خودداری می کنند و از وجود باکتری هایی که فکر می کنند ممکن است در ترکیب عسل باشند و سم بوتولینوم تولید کنند می ترسند. گفته می شود که ممکن است در عسل باکتری ای وجود داشته باشد که این سم را تولید کند اما محیط اسیدی عسل طبیعی اجازه رشد باکتری ها را نمی دهد و خاصیت ضد میکروب بودن یکی از خواص بسیار مهم عسل طبیعی است.

هیچ ادعای پزشکی مبنی بر این که مصرف عسل در بارداری مضر است وجود ندارد. اما با پیشرفت های جدید درکشاورزی و تولید موادغذایی ، بسیاری از مواد غذایی، حاوی کود و مواد افزودنی هستند که آن را برای سلامتی ما مضر می کند.

دوران حاملگی یک مرحله بسیار آسیب پذیر از زندگی است، مصرف عسل قلابی در این دوران باعث به خطر افتادن سلامتی مادر و فرزند می شود. بنابراین نتیجه می گیریم مصرف عسل به اندازه به شکل خالص و پاستوریزه در طول بارداری مجاز است به شرطی که مادر دیابت نداشته باشد.

پزشکان هم همیشه توصیه می کنند در دوران بارداری از عسل پاستوریزه استفاده کنید، زیرا عسل غیرپاستوریزه ممکن است حاوی باکتری های بیماری زا باشد پس تا زمانی که عسل خریداری شده خالص و ترجیحا ارگانیک باشد خانم های باردار میتوانند با خیال راحت در دوران بارداری روزانه یک قاشق مرباخوری از عسل استفاده کنند، اگر باز هم درمورد مصرف عسل نگران هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

عسل در بارداری

مصرف عسل در بارداری می تواند سوزش معده را بهبود ببخشد. در اوایل بارداری سوزش معده به دلیل ترشحات هورمونی اتفاق می افتد و در ماه های آخر دوران بارداری هم این عارضه رخ می دهد. یک لیوان شیر داغ با یک قاشق مرباخوری عسل بهترین درمان برای این احساس ناخوشایند است این معجون باید شب و قبل از خواب مصرف شود.

استفاده از عسل برای کودکان زیر یکسال به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. برخی از مادران به تصور اینکه عسل ماده غذایی مفید و بی‌ضرری است در تهیه خوراکی‌ها یا نوشیدنی‌های کودک که به عنوان غذای کمکی مصرف می‌شود از آن استفاده می‌کنند که نباید این کار را بکنند.

در طب سنتی این طور بیان میشود که گاهی میتوانیم از عسل برای تشخیص بارداری استفاده کنیم، اگر خانومی در ماه اول و دوم دوره نداشته باشد و فکر کند که باردار است می توان کمی عسل را با آب ترکیب کرد و به او داد اگر حالت تهوع پیدا کرد باردار است، یعنی از راه طبیعت پی به طبیعت بدن ببریم.

پیشنهاد ویژه : علاوه بر تاثیر عسل در بارداری حتما مطالب زیر را مطالعه کنید:

درمان دندان با عسل ؛ خواص عسل برای لثه و جلوگیری از پوسیدگی دندان

درمان معده درد با عسل ، راهکارهای مفید برای انواع معده درد

درمان سرماخوردگی با عسل و انواع معجون های ترکیبی با عسل

عسل طبیعی و خواص مواد غذایی موجود در عسل

تشخیص عسل طبیعی چگونه است؟ – راههای تشخیص عسل مرغوب

بارگذاری بیشتر در عسل درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *