خانه عسل درمانی درمان سرماخوردگی با عسل و انواع معجون های ترکیبی با عسل

درمان سرماخوردگی با عسل و انواع معجون های ترکیبی با عسل

579
درمان سرماخوردگی با عسل

عسل درمانی و درمان سرماخوردگی با عسل

درمان سرماخوردگی با عسل و شلغم

از ویژگی های منحصر به فرد عسل، درمان بیماری ها از جمله سرماخوردگی است، یکی از راه های بسیار موثر برای سرماخوردگی و گلودرد معجون عسل وشلغم است. درمان سرماخوردگی با عسل و شلغم از قدیم الایام بین جوامع مختلف یکی از بهترین راهکار ها و تجویزها بوده است.

می توان مقداری شلغم خام یاپخته را رنده و با عسل مخلوط کنید و به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان سرماخوردگی استفاده کنید.

روش دیگر اینکه داخل شلغم‌ها را با قاشق خالی کنید، سپس آنها را باعسل پر کنید شغلم حاوی عسل را توی یک استکان طوری قرار بدید که به ته استکان نرسه. یعنی به بدنه استکان گیر کنه.اجازه بدهید چند ساعت در جایی گرم مانند کنار شوفاژ بماند تا شلغم آب بیندازد ، مایع جمع‌شده داخل شلغم‌ها را مثل دارو، سه وعده در روز میل کنید.

می توان شلغم ها را داخل آب قرار دهید و آن را روی حرارت خیلی کم بذارید و اجازه بدهید حدود دو ساعت روی شعله بماند وقتی شلغم‌ها خنک شدند، مایع داخل آن‌ها را سه وعده در روز استفاده کنید. توجه کنید معجون به دست آمده را بیش از ۴۸ ساعت نگهداری نکنید و دقت داشته باشید که عسل برای کودکان زیر ۱سال ممنوع است.

درمان سرماخوردگی با عسل و لیموترش

روش دیگر درمان سرماخوردگی با شربت عسل و لیموترش است، عسل به عنوان یک ماده ضد باکتری در درمان انواع بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرد. لیمو ترش هم که از پرخاصیت ترین مرکبات و میوه هاست و سرشار از ویتامین C بوده و برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. مقداری عسل و آبلیموی تازه را در آب گرم حل کنید و چند بار در روز استفاده کنید این شربت خواص بی نظیری همچون سم زدایی در صورت مصرف ناشتا داره،و برای رفع گلو دردوسرفه های مزمن هم موثر است.

درمان سرماخوردگی با عسل و دارچین

مخلوط عسل و دارچین هم دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی هستند و از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری می کند، می توانید عسل و دارچین را در یک لیوان آب ولرم به همراه آب یک عدد لیمو ترکیب کنید و این نوشیدنی را مصرف کنید. این ترفند ساده سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

درمان سرماخوردگی با عسل

عسل و ترب، عسل وسیاه دانه

روش دیگر در عسل درمانی اینکه عسل را به همراه یک استکان آب ترب مخلوط کرده و یک قاشق قبل از هر وعده غذا مصرف کنید ،مخلوط عسل وسیاه دانه هم بعد از هر وعده غذایی برای قطع تب و درمان عوارض سرماخوردگی مفید است.

توجه داشته باشید درکنار همه این درمان ها استراحت وخواب کافی و مصرف مایعات فراوان برای بهبود سرماخوردگی بسیار توصیه شده و همانطور که می دانید دوره درمان های خانگی وگیاهی معمولا طولانی تراز درمان های شیمیایی اما کاملا بی‌خطر است.

پیشنهاد ویژه (حتما مطالب زیر را مطالعه کنید)

عسل طبیعی و خواص مواد غذایی موجود در عسل

تشخیص عسل طبیعی چگونه است؟ – راههای تشخیص عسل مرغوب

بارگذاری بیشتر در عسل درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *